Tarptautinės Teatro dienos išvakarėse Ignalinos mėgėjų teatro „Salos“ atstovai patraukė link jūros. Priekulėje kovo 25 d. vyko XII Mėgėjų teatrų šventė „Tegyvuoja teatras“! Tądien čia rinkosi visa Lietuvos mėgėjų teatrų bendruomenė, o ignaliniečiai buvo apdovanoti net keliose nominacijose.

Kultūros centro scenoje, kurią visą nuklojo pajūrio smėlis, kur ekrane vis ritosi ir ritosi šniokščiančios jūros  bangos, o salės šonuose šnarėjo meldai, buvo įteikti Diplomai šimtui nominantų dešimtyje kategorijų.

Džiugi žinia pasiekė Ignalinos kultūros ir sporto centro mėgėjų teatrą „Salos“ – XXIII Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūroje-šventėje „Atspindžiai“ ignaliniečių spektaklis „Savižudis“ pripažintas vienu geriausių tarp miestų teatrų ir pakviestas teatras pakviestas vaidinti baigiamojoje laureatų šventėje!

Kaip pasakojo teatro režisierė Jolanta Narbutaitienė, iš viso penkiose regioninėse šventėse miestų kategorijoje buvo parodyti 47 spektakliai, iš kurių 15 pastatymų pripažinti geriausiais. Ignaliniečiai spalio 30 d. vaidino regioninėje šventėje Utenoje, o baigiamojoje šventėje jie susitiks su Šeduvos gyventojais gruodžio 11 dieną.

Šis ruduo Ignalinoje turtingas teatrinio šurmulio. Spalio mėnesį džiaugėmės spalvingais Bildučiais ir jų svečiais, o prieš adventą ir pirmąjį gruodžio šeštadienį – suaugusiais scenos mylėtojais. Jau šeštus metus iš eilės kultūros centre  surengtas teatrų festivalis „Kaimynų teatrų šventė“. Ignaliną aplankė mėgėjų teatrai iš Pasvalio, Jonavos, Birštono, Anykščių, Rokiškio bei  profesionalus vilniečių teatras „No theatre“. Pirmąjį festivalio savaitgalį scenoje karaliavo komedija, o antrąjį – jos didenybė drama. Iš viso parodyti 7 spektakliai. Teatrų šventėje be komedijų ir dramų būta ir linksmos muzikos. Festivalio dovana ignaliniečiams tapo labai teatrališkos grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertas.

Gruodžio 13 – 14 dienomis Birštono kultūros centre vyko XXII respublikinės mėgėjų teatrų apžiūros - šventės „ATSPINDŽIAI“  miestų ir rajono centrų  baigiamoji šventė, kurios metu diplomais buvo apdovanoti geriausi šių metų spektakliai.   Iš viso 4 regioninėse šventėse buvo parodyti  73 spektakliai. Iš jų buvo atrinkti ir apdovanoti šventės diplomais 26 geriausieji miestų ir rajono centrų bei 8 kaimų ir miestelių mėgėjų teatrai.

Artimiausi spektakliai

Mūsų draugai

Atminimo alėja

  • Petras Mikštas
    2012 lapkričio 23 dieną staigiai ir netikėtai mus paliko Petras Mikštas. Jis buvo žmogus iš didžiosios...